Cena

Orientační ceník za provedené práce sjednáváme předem přímo s restaurátorem podle předpokládané náročnosti jednotlivých restaurátorských činností. Přibližnou cenu je možné odhadnout i ze zaslaných fotografií, ovšem v případě zaslání podrobných fotografií, detailů i celkového pohledu daného kusu. Nejjednodušším způsobem je věc nafotit, zaslat restaurátorovi a domluvit se na schůzku, kde po fyzické prohlídce lze dohodnout konkrétní termín a cenu za provedené práce. Skutečná doba restaurování se většinou ukáže v průběhu práce, proto doba restaurování se může prodloužit, vše je doprovázeno průběžnou konzultací se zákazníkem.

Vzhledem k rozdílným poškození jednotlivých kusů nábytku je ceník restaurátora pouze orientační a měl by sloužit pro představu přibližné ceny restaurování. Ceny jsou propočítány za kompletní opravy, či restaurování (celková demontáž, ošetření proti dřevokaznému hmyzu, očištění nebo odstranění původních laků, doplnění, výměna poškozených řezeb a dýhy, doplnění intarzie, kovaných dílů, následná montáž a obnova konstrukčních spojů, doplnění chybějících částí, kování napuštěné lněnou fermeží, popřípadě mikrokrystalickým voskem. Retuše, barevné sjednocení, vosková úprava nebo olejování a příprava pro šelakovou polituru, šelaková politura, vyčištění a úprava vnitřků, finální doleštění apod).

Cena restaurování čalouněného nábytku a hodin jsou kalkulovány za opravu dřevěných částí, pokud bude dohodnuto restaurování, popřípadě konzervování. Ceny za opravy hodinových strojků, čalounění a čalounického materiálu si stanoví odborný čalouník, nebo hodinář, se kterými spolupracuji, nebo si může zákazník tyto díly nechat opravit u svého vybraného konkrétního řemeslníka. Veškeré ceny jsou bez DPH.

Přesunout se na začátek